Εκδηλώσεις-Συνέδρια

1 st AUTh – FinU – UNWE Summer School

Aristotle University of Thessaloniki (AUTh), Financial University under the Government of the Russian Federation (FinU) and University of National and World Economy (UNWE), in the frame of their bilateral agreements and with the support of SDSN Black Sea organize the 1 st AUTh-FinU-UNWE Summer School on the topic “SUSTAINABLE DEVELOPMENT IN THE BLACK SEA”.

Further information below in the attached file

ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών οργανώνει 2 ημέρες ενημέρωσης για τους μαθητές της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης τους μήνες Μάρτιο και Απρίλιο. Οι ημερομηνίες είναι οι εξής:

Πέμπτη 26 Μαρτίου 2020 ώρα 12.00 αίθουσα 1, κτίριο ΝΟΠΕ, 1ος όροφος.

Πέμπτη 30 Απριλίου 2020 ώρα 12.00 αίθουσα 1, κτίριο ΝΟΠΕ, 1ος όροφος

Trinity College, University of Dublin: International Postgraduate Conference, Call for Abstracts or posters

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων (http://international-relations.auth.gr/el/node/2077 ) έχει αναρτηθεί ανακοίνωση που αφορά πρόσκληση για συμμετοχή μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων (με υποβολή εργασίας ή πόστερ) στο διεθνές συνέδριο με θέμα “Vision 2020: Demystifying Artificial Intelligence” που θα διεξαχθεί 3-5 Απριλίου 2020, στο Trinity College-University of Dublin.

Διεθνής φωτογραφικός διαγωνισμός "Colors of the Silk Roads" PHOCOS 2020

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων (http://international-relations.auth.gr/el/node/2044) έχει αναρτηθεί ανακοίνωση από το Silk Road Universities (SUN) Network, στο οποίο το ΑΠΘ είναι μέλος.

Αφορά πρόσκληση συμμετοχής προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών στον διεθνή φωτογραφικό διαγωνισμό με τίτλο: “Colors of the Silk Roads” PHOCOS 2020.

Προκήρυξη 10 θέσεων για το 7th International Summer School of Beihang University,China, 2020

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων (http://international-relations.auth.gr/el/node/2043) έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με τη δυνατότητα συμμετοχής προπτυχιακών φοιτητών στο 7th International Summer School 2020 (27.6 - 24.7.2020) του Beihang University, του Πεκίνου, Κίνας, στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας με το ΑΠΘ.

Ημερίδα “ΒΙΩΣΙΜΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΙΟΥ”

Σας ενημερώνουμε για τη διοργάνωση ημερίδας με θέμα “Sustainable tourism development and Silk Road cultural heritage”  την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2019, 18.00-20.00 στην Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης.

Στο πλαίσιο της συμμετοχής του ΑΠΘ στο BSU Network, περιήλθε η παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία με τα συνημμένα της που αφορά πρόσκληση σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές γαι συμμετοχή με υποβολή επιστημονικών εργασιων στον Διεθνή Διαγωνισμό 2nd International Competition of Student Scientific Works “Black Sea Science -2019”.

Ενημερωτικό Σεμινάριο του "European PhD Hub"

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να βρείτε Πρόσκληση σε Ενημερωτικό Σεμινάριο του "European PhD Hub" Erasmus+ Knowledge Alliance (2017-2020)

την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018 στις 17.00 στο ΚΕΔΕΑ.

Σελίδες