Εκδηλώσεις-Συνέδρια

Ενημερωτικό Σεμινάριο του "European PhD Hub"

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να βρείτε Πρόσκληση σε Ενημερωτικό Σεμινάριο του "European PhD Hub" Erasmus+ Knowledge Alliance (2017-2020)

την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018 στις 17.00 στο ΚΕΔΕΑ.

International Summer School 2019 (29.6 -26.7.2019) του Beihang University, Πεκίνου, Κίνας

Εκδηλώσεις Εορτασμού 20 χρόνων του Γραφείου Διασύνδεσης Α.Π.Θ.

Tο Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Α.Π.Θ.
της Διεύθυνσης Συντονισμού Ακαδημαϊκών Μονάδων,

γιορτάζει τα 20 χρόνιαλειτουργίας του.

Στο πλαίσιο  αυτού του εορτασμού  διοργανώνει, την εβδομάδα
19-22 Νοεμβρίου 2018, εκδηλώσεις με ποικίλες θεματικές.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα των εκδηλώσεων.

Βιωματικό Εργαστήρι του ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ. :Αντιμετώπισης Άγχους με Ενσυνειδητότητα (MBSR)

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης (ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ.) του Α.Π.Θ.  διοργανώνει ένα δίωρο βιωματικό εργαστήρι για όσους φοιτητές και όσες φοιτήτριες αντιμετωπίζουν αυξημένο στρες στην καθημερινή τους ζωή και αναζητούν ένα διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισής του. Κατά τη διάρκειά του οι συμμετέχουσες και οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν με βιωματικό τρόπο τις βασικές έννοιες και εφαρμογές του mindfulness στη διαχείριση άγχους (MBSR).

ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗ ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ JEFFREY D. SACHS

Σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ, αναγορεύτηκε ο καθηγητής Jeffrey Sachs, University Professor and Director, Center for Sustainable Development, The Earth Institute, Columbia University.

Η Τελετή Αναγόρευσης πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 18:30, στην Αίθουσα Τελετών της παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ.

Πρόγραμμα της τελετής:

24oς economia Φοιτητικός Διαγωνισμός - Βραβείο ''2nd Best Working Paper'' σε φοιτητές του Τμήματος ΟΕ

Στον 24ο Φοιτητικό Διαγωνισμό του Ομίλου economia με Θέμα: «Το αύριο της Ελληνικής Ναυτιλίας»,

Το ''2nd Best Working Paper'' 2ο Βραβείο  της κατηγορίας  ΟΜΑΔΙΚΑ ΒΡΑΒΕΙΑ απονεμήθηκε στους  φοιτητές του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του ΑΠΘ Eμμανουήλ Περδικάκη & Μιχάλης Σαμαρά.

Εκδήλωση του Γραφείου Διασύνδεσης στις 21 και 22 Νοεμβρίου 2017

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την εταιρεία Accenture διοργανώνουν διήμερη εκδήλωση με θέμα: POWER UP YOUR CAREER!

Σελίδες