Φοιτητικά

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΤΟ ΑΠΘ (http://register.auth.gr) & ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΙΑΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2017 (25/9 - 6/10)

Οι επιτυχόντες των Πανελλαδικών εξετάσεων 2017 – συμπεριλαμβανομένων των Ελλήνων πολιτών της μουσουλμανικής μειονότητας της Θράκης - που ολοκλήρωσαν την εγγραφή τους στα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις του ΑΠΘ,  με το σύστημα ηλεκτρονικής εγγραφής του ΥΠΠΕΘ

Εγκύκλιος στεγαστικού επιδόματος

Σε συνέχεια του προηγούμενου ΦΕΚ 2993/Β’/31-8-2017 που αφορά στον καθορισμό διαδικασίας και δικαιολογητικών για τη χορήγηση του στεγαστικού επιδόματος στους φοιτητές των Ιδρυμάτων της Ανώτατης Εκπαίδευσης, ανακοινωνεται συνημμένα ηλεκτρονικό αρχείο με την εγκύκλιο 155925/Ζ1/19-9-2017 η οποία αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και ορίζει μεταξύ άλλων τις ημερομηνίες ηλεκτρονικής υποβολής των αιτήσεων των δικαιούχων για το στεγαστικό επίδομα φοιτητών/τριών (Τετά

Οδηγίες για τις εγγραφές των Αλλοδαπών-Αλλογενών ακαδ ετους 2017-18

Πίνακας επιλαχόντων του προγράμματος οικονομικής ενίσχυσης επιμελών φοιτητών/-τριων, που ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (ΕΚΟ) ακαδ. ετους 2016-17.

Στα συννημένα αρχεία θα βρείτε την ανακοίνωση του ΙΚΥ και τον πίνακα με τα ονόματα των επιλαχόντων φοιτητών /τριων, όπως προβλέπεται, σύμφωνα με την αρ. πρωτ, 3819/6-4-2017 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών.

Short Stay Program "Cool Japan Program 2017"

Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας με το Ciba University της Ιαπωνίας, δίνεται η  δυνατότητα συμμετοχής προπτυχιακών ή μεταπτυχιακών φοιτητριών/φοιτητών στο Short Stay Program "Cool Japan Program 2017" που θα διεξαχθεί στο εν λόγω Πανεπιστήμιο (18-22 Δεκεμβρίου 2017).
Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής είναι η 10 Οκτωβρίου 2017.

Βρείτε περισσότερες πληροφορίες στον σύνδεσμο που ακολουθεί.

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος "Απόκτηση Ακαδημαικής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού""

Βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πράξη "Απόκτηση Ακαδημαικής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού" για το ακαδημαικό έτος 2017-2018.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 29-8-2017

Ανακοινωση για την Ορκωμοσία της Τρίτης 25 Ιουλίου 2017- Λίστα υποψηφίων

Η ορκωμοσία του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 25 Ιουλίου και ώρα 9:30 πμ στην Αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Όσοι/ες φοιτητές/τριες πρόκειται να ορκιστούν θα πρέπει να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος, το αργότερο στις 8:30 πμ, προσκομίζοντας τα εξής:

Σελίδες