Φοιτητικά

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Καλούνται οι υποψήφιοι πτυχιούχοι του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, να καταθέσουν αίτηση για την ορκωμοσία που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019το αργότερο μέχρι και την Παρασκευή  8 Νοεμβρίου 2019Οι αιτήσεις μπορούν να αποστέλλονται στη γραμματεία όλο το 24ώρο σε ηλεκτρονική μορφή στο mail info@econ.auth.gr ή στην θυρίδα της Γραμματείας καθημερινά 11-13.

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΡΑΒΑΚΟΥ

Το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου πληροφορήθηκε με θλίψη το θάνατο της καθηγήτριας του Πανεπιστημίου Μακεδονίας Βασιλικής Καραβάκου, συζύγου του Υποδιοικητή της Τράπεζας Ελλάδος καθηγητή Γιάννη Μουρμούρα.

Το Τμήμα,  στο οποίο ο Γιάννης Μουρμούρας σπούδασε ως φοιτητής και στη συνέχεια υπηρέτησε ως καθηγητής, εκφράζει τα ειλικρινή του συλλυπητήρια στον εκλεκτό συνάδελφο και την οικογένειά του.

Ενημερωτική Συνάντηση φοιτητών/τριων για την Πρακτική Άσκηση 2019-20

Η ενημερωτική συνάντηση για τους τρεις τύπους πρακτικής άσκησης (Πρακτική Άσκηση εντός ΕΣΠΑ, Πρακτική Άσκηση εκτός ΕΣΠΑ και Πρακτική

Erasmus) που μπορούν να αναγνωριστούν ως επιλεγόμενο μάθημα στο Τμήμα θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 15/10/2019 και ώρα 14-16 στο αμφ. Α.

Δείτε εδώ την αφίσα:

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, ΤΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε ότι οι εγγραφές των παραπάνω κατηγοριών επιτυχόντων στις Σχολές, τα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης θα γίνουν από 3 μέχρι και 11 Οκτωβρίου

Εναρξη του μαθήματος 'Επενδύσεις'

Θεσσαλονίκη, 3. 10. 2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η έναρξη των παραδόσεων του μαθήματος ‘ Επενδύσεις’ που διδάσκει ο Καθηγητής κ. Δ. Κουσενίδης, θα γίνει την Πέμπτη 10/10/2019.

Από τον Τομέα

Εγγραφές Πρωτοετών & Έλεγχος Ταυτοπροσωπίας Επιτυχόντων Πανελλαδικών Εξετάσεων 2019

Διαδικασία ολοκλήρωσης εγγραφών Επιτυχόντων Πανελλαδικών Εξετάσεων 2019 - Ενεργοποίηση φοιτητικής ιδιότητας: 2/10/19 έως 11/10/2019

ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ - ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019 ΩΡΑ 12.00 Α΄ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην εκδήλωση της υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, που διοργανώνουμε και εφέτος.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019 στο  Α΄ Αμφιθέατρο της Σχολής ΟΠΕ, ώρα 12.00.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

• Χαιρετισμοί

Κοσμήτορας Σχολής ΟΠΕ

Πρόεδρος Τμήματος Οικονομικών Επιστημών

Δ/ντές Τομέων Τμήματος Οικονομικών Επιστημών

Αλλοδαποί Φοιτητές: Ατομικό Στατιστικό Δελτίο Φοιτητή 2019/2020

Παρακαλούνται όλοι οι αλλοδαποί φοιτητές μόλις αποκτήσουν ΑΜΚΑ,  να μεταβούν στην ιστοσελίδα της ΕΛΣΤΑΤ www.statistics.gr στο κάτω μέρος της σελίδας και να συμπληρώσουν το Ατομικό Στατιστικό Δελτίο Φοιτητή 2019/2020, μέχρι τις 30 Οκτωβρίου 2019.

Η διαδικασία πλέον γίνεται ηλεκτρονικά και δεν εμπλέκεται καθόλου η  Γραμματεία του Τμήματος.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ - ΠΕΜΠΤΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019 ΩΡΑ 7.30 Α΄ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ

Την Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2019, ώρα 7.30 μμ. στο Α΄ Αμφιθέατρο της Σχολής ΟΠΕ

θα γίνει ενημέρωση των τριτοετών φοιτητών για τις δύο κατευθύνσεις του Τμήματος:

Κατεύθυνση Οικονομίας και κατεύθυνση Διοίκησης των Επιχειρήσεων

Σελίδες