Φοιτητικά

Προκήρυξη υποτροφιών για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Σερβικής γλώσσας

Ανακοινώνεται οτι στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ. με το University of Belgrade της Σερβίας, θα χορηγηθούν δεκαπέντε (15) υποτροφίες, σε προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς φοιτητές των Τμημάτων του ΑΠΘ, για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Σερβικής γλώσσας και Πολιτισμού, από 15 Ιουλίου έως 2 Αυγούστου, 2019.

Η υποτροφία περιλαμβάνει απαλλαγή διδάκτρων, δωρεάν παροχή σίτισης και στέγασης σε φοιτητικές εστίες του Βελιγραδίου.

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Καλούνται οι υποψήφιοι πτυχιούχοι του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, να καταθέσουν αίτηση για την ορκωμοσία που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 12 Ιουλίου 2019, το αργότερο μέχρι και την Κυριακή 30 Ιουνίου 2019Οι αιτήσεις μπορούν να αποστέλλονται στη γραμματεία όλο το 24ώρο και σε ηλεκτρονική μορφή.

Η αίτηση θα γίνεται δεκτή μόνο εφόσον έχουν ανακοινωθεί τα αποτελέσματα της τελευταίας υποχρέωσης του φοιτητή και θα πρέπει να συνοδεύεται :

Προκήρυξη θέσεων ΠΜΣ “Διοίκηση Επιχειρήσεων-ΜΒΑ” ακαδημαϊκού έτους 2019-2020. Παράταση αιτήσεων μέχρι 28/6/2019.

Προκήρυξη θέσεων ΠΜΣ “Διοίκηση Επιχειρήσεων-ΜΒΑ” ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.

Παράταση αιτήσεων μέχρι 28/6/2019.

Περισσότερες πληροφορίες στο παρακάτω αρχείο

ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ

Εκ μέρους του κ. Κοσμήτορα της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών σας ενημερώνουμε ότι, ενόψει των Περιφερειακών και Δημοτικών Εκλογών, καθώς και των Ευρωεκλογών που θα λάβουν χώρα στις 26 Μαϊου και στο πλαίσιο της διευκόλυνσης των φοιτητών/τριών για την άσκηση του εκλογικού τους δικαιώματος, αναστέλονται οι εκπαιδευτικές διαδικασίες την Παρασκευή 24.05 και τη Δευτέρα 27.05.2019.
Οι διευκολύνσεις θα ισχύσουν και για τυχόν επαναληπτικές Περιφερειακές και Δημοτικές εκλογές, που θα λάβουν χώρα την Κυριακή 02.06.2019.

Σελίδες